Blog

ABD Sürücü Belgesi Değiştirme ve Alma İşlemleri

ABD Sürücü Belgesi Değiştirme ve Alma İşlemleri, ABD’de ehliyetim geçerli mi? ABDye taşındığımızda ehliyetimizi güncellememiz veya yeni ehliyet almamız gerekir mi? Tüm detaylar yazımızda.

Yabancı sürücü ehliyetleri

Başka ülkeden geçerli bir sürücü ehliyeti ile araç sürebilirsiniz. ABD’de ikamet etmediğiniz sürece sürücü ehliyetine başvurmanıza gerek yoktur 

Başka bir ülkeden ehliyetiniz varsa Uluslararası Sürüş İznine sahip olmanız gerekmez, ancak yararlıdır. İzin, geçerli bir sürücü ehliyetine sahip olduğunuzu birkaç dilde doğrular. Yabancı sürücü ehliyetinizdeki dili okuyamayan polis memurları, bu izni okuyabilir. Uluslararası Sürüş İzni almak için ülkenizdeki yetkililerle iletişime geçin. 

Diğer ülkelerden gelen ziyaretçiler

Herhangi bir ulustan ehliyetiniz varsa, buraya gitmek için New York Eyaleti ehliyetine ihtiyacınız yoktur. New York Eyaleti’nde ikamet ediyorsanız, yalnızca New York Eyaleti sürücü belgesi için başvurmalısınız .

Kendi ülkenizde ehliyetiniz yoksa ve New York Eyaleti sürücü ehliyeti almak istiyorsanız, yazılı bir testi geçmeniz, 5 saatlik bir ön lisans kursunu tamamlamanız ve bir yol testini geçmeniz gerekir. Bkz . Sürücü belgesi alma .

Öğrenci 

New York Eyaletinde okula giden diğer eyaletlerden veya diğer ülkelerden gelen öğrenciler normalde New York Eyaleti sakinleri olarak kabul edilmez.

Eyalet dışı öğrenci izinleri

New York Eyaleti’nde başka bir eyalette verilmiş bir öğrenci sürücü belgesi ile araba sürebilirsiniz.

Eyalet dışı ruhsatınızı New York Eyaleti ruhsatıyla değiştiremezsiniz.

  Eyalet dışı öğrenci izniniz New York Eyaleti’nde araba kullanmanıza izin vermiyorsa, bir DMV ofisine New York izni için başvurmalısınız. ABD Sürücü Belgesi değiştirme ve güncelleme işlemleri için güncellemeler olabilir. Son değişiklikler için bulunduğunuz eyaletin güncel duyurularına bakmanızda fayda olacaktır. Ehliyet sitesi sayfamızı takip ederek Türkiye’ ehliyeti ve Amerika Birleşik Devletleri sürücü belgesi için gerekli içeriklere ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu