Blog

Ehliyet Kursu Ne Kadar Sürüyor?

Ehliyet Kurusu Ne Kadar Sürüyor? Ehliyet Sınav Süresi? Ehliyetim Ne Zaman Elime Ulaşır? Ehliyet Almak Ne Kadar Sürer? Ehliyet alma sürecini bu blogumuzda sizlere anlattık.

Ehliyet Sürücü Kursu Kaç Gün Sürüyor?

Sürücü kursları eğitimi ortalama 15 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Direksiyon eğitimi ise ortalama 1 ay sürmektedir. Sürücü kursunda yazıldığınız tarihte ehliyet alma süresinde değişiklikler olabilmektedir.

Ehliyet sınavı elektronik sınav olarak yapıldığından sınav sürecini beklemeniz gerekmektedir. Eğitimlerle ve sınava girişle birlikte ortalama 1 ay gibi bir süreyi bulmaktadır.

Sürücü kursları genel teknik eğitim ve direksiyon eğitimini gruplar halinde verdiğinden ay başı veya ay soru yazılmanız sizlerin ehliyet alma sürelerini azaltacaktır.

Başarılı olan adayın sertifikası Sürücü Kursu tarafından hazırlanır ve sertifikanın hazırlanma süresi yaklaşık 3-10 gün sürmektedir.

Sertifikayı aldıktan sonra gerekli harcın yatırılması ve ehliyetin elinize ulaşması 15 günü bulabilmektedir. Harcı yatırdığınızda sizlere geçici bir ehliyet belgesi tanımlanmış olur ve bunu size A4 sayfası şeklinde verirler. PTT kargo ile ehliyetiniz elinize ulaşana kadar geçiçi sürücü belgenizi kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken hususların başında ise sertifika sürücü belgesi olarak kullanılmaz. Bunu dikkat ederek sürücü belgeniz olmadan trafiğe çıkmayınız.

Toplam bu süreçler sonucunda sürücü belgeniz sizlere tüm eğitimleri başarıyla tamamlayıp elektronik ehliyet sınavından 70 puan ve üzeri aldığınızda ortalama olarak 2-3 ay gibi bir sürede tamamlanmaktadır.

Ehliyet almanın süresini en belirleyen faktör ise sürücü kursunuzun ilgisi ve verilen eğitim kalitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu